KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Pasteller 14624313

nr 1462 4313

Mats Mason

(1894-1983), Sverige

Pasteller, 3 st. Landskap. Signerade, 26x33, yttermått inklusive ram: 40x46 cm

Mats Mason-Andersson, svensk målare född i Eskilstuna 1894, död 1983.

Utrop:

600 kr

måndag 25 april 2022
kl 20:22:33

Mats Mason

Läs mer om Mats Mason